Asseco widzi ożywienie

opublikowano: 27-11-2018, 22:00

Końcówka roku jest wyjątkowo obfita dla informatycznej grupy w pozyskiwaniu zleceń z sektora publicznego.

Ostatni miesiąc to wysyp umów informatycznej grupy w sektorze publicznym. Najwięcej, bo kilkanaście umów, dostarczył sektor ochrony zdrowia. Asseco podpisało kontrakty min. ze szpitalem w Lęborku, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistyczny w Częstochowie, dwoma szpitalami w Lublinie, Górnośląskie Centrum Medycznym w Katowicach czy szpitalem w Kozienicach. Łączna wartość umów w tym sektorze podpisanych w ciągu ostatniego miesiąca to ponad 18 mln zł.

Pojawiają się też zlecenia od samorządów. Grupa podpisała umowy m.in. m.in. z Gminą Miejską Kraków i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Ich łączna wartość to 7 mln zł. Kolejne zlecenie z obszaru samorządów to umowa za 13 mln zł na projekt integracji systemu tyskiej komunikacji miejskiej z systemem Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Ożywienie jest widoczne nie tylko w Polsce. Asseco Central Europe w wyniku wygrania przetargu podpisało niedawno z czeskim ministerstwem spraw wewnętrznych kontrakt o wartości 566,9 mln CZK, czyli około 96 mln zł, a na Węgrzech kontrakt sprzętowy za 2 mln EUR. W ostatnim czasie pojawiło się tez kilka kontraktów na Litwie.

Klientem z sektora publicznego, który dostarczył Asseco umów o największej wartości był w ostatnim czasie ZUS. We wtorek spółka podpisała z zakładem wartą 23,2 mln zł brutto umowę na rozwój i utrzymanie Portalu Klienta oraz Szyny Usług — w ramach Platformy Usług Elektronicznych ZUS. To nowy dla Asseco obszar w zakładzie. Wcześniej, na początku listopada w ramach umowy ramowej na rozwój systemu ZUS, Asseco podpisało kontrakt na modyfikację systemu do zmian legislacyjnych wchodzących w życie z początkiem roku dotyczących opodatkowania świadczeń oraz obsługi świadczeń emerytalno-rentowych. Umowa opiewa na maksymalnie 23 mln zł netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy