Asseco z rekordową dywidendą i wysokim backlogiem

GSU
opublikowano: 25-03-2019, 21:35

Asseco Poland z zysku za 2018 r. chce wypłacić dywidendę w wysokości 3,07 zł na akcję. Jeśli walne uchwali dywidendę w rekomendowanej wysokości będzie to najwyższa wypłata w historii spółki.

Biorąc pod uwagę kurs z poniedziałkowego zamknięcia stopa dywidendy wyniosłaby 6,08 proc.

W ostatnich trzech latach Asseco wypłacało 3,01 zł dywidendy na akcję.

W styczniu pisaliśmy, że Asseco może zaskoczyć dywidendą za 2018 r. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej mało kto spodziewał się, że informatyczny gigant będzie w stanie utrzymać poziom wypłaty z wcześniejszych lat.

Asseco będzie miało się czym dzielić. W prawdzie zysk samej spółki matki spadł w ubiegłym roku do 166,5 mln zł z 175,6 mln zł rok wcześniej, ale dostanie silny zastrzyk gotówki w postaci dywidend z licznych spółek grupy.

Cała informatyczna grupa miała dość dobry rok. Wygenerowała ponad 1 mld zł przepływów z działalności operacyjnej, wobec niecałych 700 mln zł w 2017 r. Na koniec roku miała 1,8 mld zł gotówki i ekwiwalentów.

Zysk netto wyniósł niecałe 600 mln zł i był nieznacznie niższy rdr, ale zysk operacyjny wzrósł do 797 mln zł z 585 mln zł, a przychody operacyjne wyniosły 9,3 mld zł wobec 7,8 mld zł rok wcześniej.

Bieżący rok zapowiada się dla informatycznego giganta także nie najgorzej. W połowie marca jej portfel zamówień miał wartość 6,24 mld zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 5,5 mld zł. Portfel zamówień w oprogramowaniu i usługach własnych ma wartość 5,7 mld zł, co oznacza, że jest o 17 proc. wyższy rdr.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy