Aston Martin zapewnia, że sprzeda akcje w IPO

opublikowano: 01-10-2018, 11:19

Aston Martin ogłosił zawężenie widełek cenowych 57 mln akcji oferowanych w IPO i zapewnia, że ma już chętnych na wszystkie, donosi Reuters.

Producent ulubionych aut Jamesa Bonda ogłosił, że widełki cenowe na jego akcje oferowane w IPO to 18,50-20,00 GBP. Wcześniej wynosiły 17,50-22,50 GBP.

Aston Martin
Zobacz więcej

Aston Martin fot. Bloomberg

Aston Martin poinformował, że otrzymał oferty pozwalające sprzedać wszystkie akcje. Jego wartość rynkowa przy obecnych widełkach to nawet 4,6 mld GBP. Może być jednak trudno osiągnąć taką wycenę. Anonimowy informator Reutersa powiedział, że „odzew inwestorów był mieszany”. Choć dobrze oceniają zarządzanie spółką, to obawiają się o płynność pojawiania się nowych modeli aut ikony brytyjskiej motoryzacji.  

- Dolna granica widełek to jedyny poziom, który może zadziałać – stwierdził informator Reutersa.

Agencja przywołuje bankierów inwestycyjnych, którzy przekonują, że do sukcesu pierwotnej oferty publicznej potrzeba popytu na dwukrotną ilość oferowanych akcji.

Księga popytu na akcje Aston Martin ma zostać zamknięta we wtorek w południe w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu