Atlantis Energy wrócił do obrotu

KZ
opublikowano: 26-02-2010, 21:59

Giełda uchyliła uchwałę o zawieszeniu obrotu akcjami Atlantisu Energy na rynku NewConnect. Na początku dzisiejszej sesji kurs "wisiał", ale później udało się go na pewien czas odblokować.

Handel akcjami Atlantisu Energy zawieszono 17 lutego, uzasadniając to troską o bezpieczeństwo i interes uczestników obrotu.

Zarządowi giełdy nie spodobało się, że przez kilka dni od debiutu nie udało się zrównoważyć kursu spółki i zawrzeć jakichkolwiek transakcji. Doszło do tego dopiero na dzień przed zawieszeniem, kiedy pakiet ponad 100 tys. akcji upłynniło Investment Friends. Po 2,5 minutach handlu kurs znów jednak przekroczył górne widełki.

Dziś kurs odniesienia wynosił 1,30 zł, ale zlecenia kupna i sprzedaży początkowo miały limit znacznie przekraczający górne widełki. W końcu jednak  handel ruszył (wolumen przekroczył 413 tys. sztuk), by znów zatrzymać się na berierze 2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane