Atlas może przejąć producenta pap

ANP
opublikowano: 14-08-2009, 00:00

Potentat na rynku chemii budowlanej wziął na celownik firmę z Pomorza. Liczy na większościowy pakiet.

Potentat na rynku chemii budowlanej wziął na celownik firmę z Pomorza. Liczy na większościowy pakiet.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Atlas, czołowego w kraju producenta materiałów chemii budowlanej, tj. kleje i zaprawy większościowego pakietu gdańskiego Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych Izolmat, specjalizującego się w produkcji różnego rodzaju pap. Jak wynika z komunikatu UOKiK, planowane połączenie ma na celu rozszerzenie oferty grupy Atlas w zakresie produktów hydroizolacyjnych o papy wytwarzane przez Izolmat. Obecnie Atlas, za pośrednictwem spółki Izohan, działa na rynku płynnych hydroizolacji bitumicznych. Do grupy Atlas należy już to kilkanaście podmiotów, w tym dwie kopalnie surowców budowlanych.

Według urzędu antymonopolowego, analiza skutków koncentracji nie wykazała zagrożeń płynących z przejęcia przez Atlas kontroli nad Izolmatem. Planowane połączenie nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji.

Transakcja podlega zgłoszeniu do prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld EUR na świecie lub 50 mln EUR w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu