Atlas wchodzi do strefy

MAG
opublikowano: 14-01-2008, 00:00

Strefa Starachowice ładnie zaczyna rok. Pierwsze zezwolenie i już 400 mln zł inwestycji. Od G-K z grupy Atlas.

Strefa Starachowice ładnie zaczyna rok. Pierwsze zezwolenie i już 400 mln zł inwestycji. Od G-K z grupy Atlas.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice, w której w 2007 r. nowi inwestorzy obiecali 488,1 mln zł, już zdobyła firmę, która wyda 415,3 mln zł. To G-K z grupy Atlas.

— Spółka zainwestuje tę kwotę do 2010 r. i zatrudni 150 osób w cementowni w Mniszkowie. Cieszymy się z projektu, bo jest największy w historii pod względem kapitału. Na dodatek to kolejna firma z branży budowlanej wchodząca do strefy — mówi Cezary Tkaczyk, wiceszef starachowickiej strefy.

Równocześnie z G-K zezwolenie na wejście dostała Ceramika Końskie, która wybuduje nowy, drugi już, zakład za 4,6 mln EUR (16,5 mln zł) i zatrudni 52 nowych pracowników. Obie spółki czekały z wejściem na specjalną zgodę ministra gospodarki, konieczną w przypadku włączania do strefy gruntów prywatnych. Wniosek o jej poszerzenie złożyła w styczniu 2007 r.

W starachowickiej strefie tworzy się powoli klaster budowlany. Zainwestowały tu m.in. Ceramika Nowa Gala, Stargres, włoska Orizzonte (matryce do płytek ceramicznych), hiszpańska Ulma (rusztowania i szalunki) i Builder (elementy betonowe i keramzytowe). Wkrótce pojawią się tu dwie kolejne firmy.

— Żadne magiczne zaklęcia czy programy nie są potrzebne do tworzenia klastrów. Firmom wystarczą dobre warunki — mówi Cezary Tkaczyk.

W 2007 r. strefa w Starachowicach wydała 12 zezwoleń, w których firmy obiecały 488,1 mln zł inwestycji oraz 570 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane