ATM liczy na 200 mln zł ze sprzedaży akcji nowej emisji

01-02-2007, 20:34

Informatyczna spółka ATM planuje przeprowadzić w marcu emisję akcji o wartości 200 mln zł, a jej ostateczna wielkość zależeć będzie od rozmów w sprawie przejęć innych spółek. W 2007 r. ATM chce zwiększyć przychody i zyski o 20-25 proc. - poinformował PAP prezes spółki, Roman Szwed.

Informatyczna spółka ATM planuje przeprowadzić w marcu emisję akcji o wartości 200 mln zł, a jej ostateczna wielkość zależeć będzie od rozmów w sprawie przejęć innych spółek. W 2007 r. ATM chce zwiększyć przychody i zyski o 20-25 proc. - poinformował PAP prezes spółki, Roman Szwed.

"Planujemy, że emisja akcji będzie w marcu, prospekt jest w KNF i powiedziałbym, że jest w bardzo zaawansowanym stadium zatwierdzania" - powiedział PAP Szwed.

O pierwszym przejęciu ATM poinformował kilka dni temu. ATM kupi 60 proc. udziałów producenta oprogramowania Sputnik Software. Udziały zostaną zakupione za gotówkę, a umowa nabycia zostanie zawarta do 31 marca. Środki na ten zakup pochodzić mają z planowanej emisji akcji.

"W ramach emisji spółka chce pozyskać środki na infrastrukturę. To może być kwota od 50 do 80 mln zł. W tym roku planujemy wydać 50 mln zł na inwestycje, ale być może zdecydujemy się na większą kwotę" - powiedział.

Szwed liczy, że w najbliższym czasie, również dzięki przejęciom innych podmiotów, kapitalizacja ATM przekroczy 1 mld zł. Obecnie wynosi ona 505 mln zł.

Szwed nie chciał mówić o wynikach spółki za 2006 rok, powiedział jedynie, że były one dobre. "W 2007 roku będziemy dążyć do 20-25 proc. wzrostu przychodów i zysków" - powiedział. Po trzech kwartałach 2006 roku ATM miał 57 mln zł przychodów oraz 2 mln zł zysku netto.

W komunikacie ATM poinformował, że podpisał umowę z jednym z banków na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Kontrakt został podpisany na 36 miesięcy, a jego wartość wynosi około 1 mln zł. Spółka nie podała nazwy banku, z którym zawarła umowę.

Wśród klientów sieci ATMAN z sektora finansowego są m.in. BRE Bank, PKO BP, CDM Pekao, BPH, AIG, Warta, Kredyt Bank, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ATM liczy na 200 mln zł ze sprzedaży akcji nowej emisji