Atrium International ma nowego właściciela

opublikowano: 25-03-2019, 12:10
aktualizacja: 25-03-2019, 13:10

Spółka Strabag Real Estate odkupiła od Patrizia Immobilien warszawski biurowiec przy al. Jana Pawła II.

12 tys. mkw. powierzchni najmu — tyle oferuje sześciokondygnacyjny Atrium International Business Center, zlokalizowany w biznesowym sercu Warszawy. Biurowiec znajduje się w bliskiej odległości od stacji metra rondo ONZ, Dworca Centralnego i licznych restauracji oraz obiektów handlowych. 

Według JLL, firmy, która w transakcji reprezentowała sprzedającego, miejscowy plan pozwala na realizacje wieży biurowej do 135 metrów. Strabag RE na razie nie poinformowała o swoich planach zagospodarowania związanych z tym budynkiem.

- Ze względu na bardzo ograniczoną podaż gruntów na warszawskim rynku niejednokrotnie warunkiem realizacji projektu biurowego jest zakup starszego obiektu w celu modernizacji czy rozbudowy. To kierunek, który obiera coraz więcej międzynarodowych firm inwestujących w Warszawie – mówi Daniel Puchalski, dyrektor gruntów inwestycyjnych JLL.

Budowa Atrium International Business Center ruszyła w 1994 r., a dobiegła końca w czerwcu 1995 r. Jego zakup jest kontynuacją strategii ekspansji spółki Strabag RE w Polsce.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy