Audi podłączyło gogle do samochodu

ŁO
opublikowano: 08-01-2019, 10:47

Niemiecki producent samochodów szukał sposobu na zaprezentowanie elektrycznego SUV-a podczas targów Consumer Electronics Show. Założył więc pasażerom gogle VR.

Do czego służy auto? Staroświecka koncepcja zakłada przemieszczanie z punktu A do punktu B. Audi pokazało, że samochód nadaje się też do oglądania filmów, a nawet da się pojazd wykorzystać jako narzędzie do grania.  

Wyświetl galerię [1/2]

Audi wykorzystuje VR w samochodzie

ARC

Audi przywiozło do Las Vegas SUV-a e-tron przygotowanego wspólnie ze studiem Disney'a w ramach projektu „Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run”. Pasażerowie zakładają gogle rzeczywistości wirtualnej i wsiadają do samochodu, który zamienia się w statek kosmiczny ulokowany w świecie superbohaterów Avengers. Jeśli auto skręca w prawo, to statek na ekranie robi to samo itd.  

- Poprzez spółkę-córkę Audi Electronics Venture, cztery pierścienie zostały współzałożycielem start-upu Holoride, który będzie komercjalizować nową formę rozrywki poprzez otwartą platformę, dostępną w przyszłości dla wszystkich producentów z branży motoryzacyjnej oraz dla twórców treści - zapowiada Audi.  

Holoride zamierza w ciągu trzech lat przygotować ofertę rozrywki do wykorzystania w czasie jazdy przez pasażerów siedzących z tyłu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy