Czytasz dzięki

Audioteka gotowa na start

KL
opublikowano: 03-11-2008, 00:00

W połowie listopada ruszy serwis Audioteka.pl, tworzony przez giełdową firmę K2 Internet. Trwają ostatnie przygotowania.

W połowie listopada ruszy serwis Audioteka.pl, tworzony przez giełdową firmę K2 Internet. Trwają ostatnie przygotowania.

Już kilka miesięcy temu giełdowa firma K2 Internet zapowiadała, że jej nowy projekt jest już prawie gotowy. Serwis audioteka.pl ma udostępniać książki w postaci nagrań dźwiękowych. Miał ruszyć we wrześniu.

— Rozpoczniemy działalność w pierwszej połowie listopada, choć nie chcemy jeszcze ujawniać dokładnej daty — zapewnia Marta Krajenta z K2 Internet.

Dodaje, że opóźnienie jest spowodowane podpisywaniem umów z wydawcami i kwestiami związanymi z prawami autorskimi. Audiobooki będzie bowiem można powielać na własne potrzeby, choć mają być zabezpieczone przed niekontrolowanym rozpowszechnianiem.

— Wydawcy robili to po raz pierwszy, dlatego napotykaliśmy na pewne trudności — wyjaśnia rzeczniczka.

Od strony technologicznej serwis jest już dopracowany.

Audioteka.pl to własność spółki MDPL, założonej wspólnie przez K2 Internet i firmę Maxioma (mają po 50 proc. udziałów). To pierwsze tego typu przedsięwzięcie K2 Internet, który specjalizuje się w marketingu interaktywnym. Wejście w nowy sektor pozwoli spółce na dywersyfikację przychodów. K2 Internet liczy też, że gdy Audioteka.pl mocniej stanie na nogach, wprowadzi ją na New Connect lub sprzeda inwestorowi. Popularność audiobooków w Polsce stale rośnie. Niedawno wydawcy podjęli kolejne kroki w celu popularyzacji takiej formy książek. W całym kraju Sekcja Wydawców Audio w Polskiej Izbie Książki dostarczała do księgarń odtwarzacze mp3 z fragmentami książek. W zeszłym roku sprzedaż audiobooków największych księgarniach (Merlin.pl, Empik czy Traffic) wzrosła o 50 proc.

Na świecie serwisy takie jak audioteka. pl działają już od kilku lat. Jednym z największych jest audible. com, którego ubiegłoroczne przychody sięgnęły 110 mln USD, a zysk netto — 4 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane