Australijczycy ożywiają Łódź

ANP
opublikowano: 14-03-2008, 00:00

Na 1,5 mld zł australijski deweloper szacuje swoje inwestycje w odzieżowej stolicy Polski. Nie sfinansuje ich z giełdy.

Na 1,5 mld zł australijski deweloper szacuje swoje inwestycje w odzieżowej stolicy Polski. Nie sfinansuje ich z giełdy.

Grupa deweloperska Opal Property Developments, specjalizująca się w rewitalizacji i renowacji zabytkowych budynków, należąca do australijskiej Meydan Group, zmienia plany.

— Przygotowania do wejścia na GPW były na wstępnym etapie, ale wstrzymaliśmy je do czasu poprawy koniunktury giełdowej — mówi Dorota Urawska z Opala.

Firma będzie więc finansować przedsięwzięcia tak jak dotychczas: z pieniędzy własnych i kredytów. Bieżące i planowane inwestycje szacuje na 1,5 mld zł — tylko w samej Łodzi.

Opal rewitalizuje historyczny łódzki Księży Młyn. Chce ożywić zabytkową fabrykę i magazyny Karola Scheiblera.

— Sama fabryka to około 33 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 427 loftów. Prace w fabryce powinny zakończyć się w tym roku. W magazynach do 2010 r. powstanie 205 mieszkań, z czego sprzedaliśmy już około 50 po średniej cenie 8 tys. za mkw. — dodaje Dorota Urawska.

Lofty powstaną w zabytkowych budynkach na terenie Nowej Tkalni oraz w obiektach sąsaidujących z secesyjną elektrownią.

— Chcemy wybudować tu blisko 300 tys. mkw. powierzchni pod mieszkania, biura i usługi. Ta wieloletnia inwestycja na razie jest w fazie projektu — dodaje Dorota Urawska.

Opal sprzedał wszystkie 85 lokali w Słonecznych Tarasach, które mają zostać oddane w tym roku. Ostatnio deweloper podpisał przedwstępną umowę na 65 mln zł z giełdowym TUP na zakup poznańskich zakładów odzieżowych Modena. Powstaną tu mieszkania, sklepy i biura. Spółka szuka gruntów w innych dużych miastach. Firma nie podaje wyników finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu