Autosan wypuszcza nowy model

DI, PAP
30-04-2010, 15:32

Firma Autosan z Sanoka (Podkarpackie) rozpoczęła produkcję nowego modelu autobusu. Pojazd o nazwie A12.12C Eurolider trafił na rynek krajowy i zagraniczny.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Hydzik z biura handlu i marketingu Autosanu, nowe autobusy zostały zakupione przez spółkę Veolia Transport Polska, znalazły także nabywcę w Szwecji.

"W Polsce jeden z pojazdów trafił na Podkarpacie; kolejne cztery zasiliły flotę autobusową Veolii Kujawy z siedzibą w Toruniu; piąty autobus, w ramach tego samego zamówienia zostanie dostarczony w sierpniu" - dodała Hydzik.

Nowy model autobusu trafił także na rynek szwedzki, jak zaznaczyła Hydzik, był to już 30. autobus z rodziny Eurolider, jaki firma sprzedała do tego kraju.

"Do tej pory szwedzcy odbiorcy kupowali 13- metrowe wersje autobusów, zarówno niskowejściowych, jak i ze standardową wysokością podłogi. Po roku eksploatacji użytkownicy przekazali nam uwagi i opinie dotyczące posiadanych autobusów. Wszystkie zostały przeanalizowane, a część z nich zastosowana w produkcji. Dzięki temu nowy model A12.12C jest maksymalnie przystosowany do wymagań odbiorców" - powiedziała Hydzik.

Autobusy A12.12C to 12-metrowe pojazdy przeznaczone do pasażerskiej komunikacji międzymiastowej, należące do nowej rodziny autobusów o wspólnej nazwie Eurolider. Wyposażone są w silnik Cummins EURO 5, mechaniczną skrzynię biegów ZF, retarder (wspomaga hamowanie silnikiem na stromych zjazdach) oraz klimatyzację.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; początek jej istnienia sięga 1832 roku. Obecnie, oprócz autobusów, zakład produkuje dla wojska, m.in. szczelne kabiny elektromagnetycznie. Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów. W tym zakresie współpracuje m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 900 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Autosan wypuszcza nowy model