Czytasz dzięki

Aviva przejęła Expandera

Ubezpieczyciel stawia przed kupioną firmą ambitny cel: fotel lidera rynku pośrednictwa finansowego w Polsce.

Po tym, jak w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na zakup przez Avivę Expandera, ubezpieczyciel sfinalizował tę transakcję. Od razu wziął się za wprowadzenie nowych porządków w pośredniku finansowym. Na czele rady nadzorczej Expandera stanął Adam Uszpolewicz, prezes Avivy Polska. Rada powołała nowy zarząd spółki. Aviva zdecydowała się pozostawić na jej czele dotychczasowego prezesa Andrzeja Oślizło.

Adam Uszpolewicz
Marek Wiśniewski

– Stawiamy na dalszy rozwój Expandera pod obecną marką. Jestem przekonany, że zarząd kierowany nadal przez Andrzeja Oślizło będzie z jeszcze większym rozmachem realizował strategię, której celem jest uzyskanie pozycji lidera w branży doradczej – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy Polska i szef rady nadzorczej Expandera. 

Nowy zarząd Expandera uzupełniają Bartosz Niewiadomski, który pracuje w firmie od 2010 roku oraz Adrian Jarosz - wiceprezes Avivy Polska ds. rozwoju. Jest on odpowiedzialny za sieć pośrednictwa finansowego Centrum Finansów Aviva. Z zarządem Expandera pożegnała się Anna Kochańska, która jednak będzie doradzała zarządowi w zakresie integracji sieci sprzedaży.

– Pozyskując silnego partnera, jakim jest Aviva, przyspieszamy osiągnięcie naszego celu: pozycji branżowego lidera. Uzyskujemy zarówno silne wsparcie merytoryczne w zakresie rozwijania atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowo-inwestycyjnej dla naszych klientów, jak i dostęp do know-how spółek z grupy Aviva – podkreśla Andrzej Oślizło, prezes Expandera.

Aviva zdecydowała się kupić Expandera w maju. Ta transakcja do dla ubezpieczyciela szansa na przyśpieszenie ekspansji w segmencie pośrednictwa finansowego. Od ponad roku zakład buduje własną sieć oddziałów, w których oprócz polis, sprzedaje także produkty bankowego. Expander to obecnie numer dwa na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Ma prawie 100 oddziałów w 50 miastach i rocznie sprzedaje kredyty hipoteczne za ok. 3 mld zł. Daje to mu 10 proc. udział w hipotecznym rynku. Jego dużym aktywem jest także potężna baza klientów, którym będzie można zaoferować ubezpieczenia Avivy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane