Aviva walczy ze smogiem

opublikowano: 01-10-2018, 22:00

W poniedziałek ruszyła II. edycja kampanii edukacyjno-społecznej „Wiem, czym oddycham”, organizowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva.

W jej ramach akcji ubezpieczyciel rozda 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza polskiej firmy Airly. Dla porównania, w zeszłym roku Aviva zainstalowała aż 300 czujników w północnej i środkowej części kraju. Ubezpieczyciel wspiera również organizatorów ósmej już edycji Dni Spirometrii. W Polsce rocznie umiera nawet 50 tys. osób. z powodu zanieczyszczeń powietrza. Według Światowej Organizacja Zdrowia (WHO; dane z 2016 r.), aż 7 na 10 najbardziej zanieczyszczonych pyłem PM2,5 i PM10 europejskichmiast znajduje się w Polsce — Żywiec, Pszczyna, Rybnik, Wodzisław Śląski, Opoczno, Sucha Beskidzka, Godów. Pozostałe trzy są bułgarskie. W ramach działań CSR Aviva zachęca do korzystania z masek antysmogowych. Wchodzi też z edukacją szkół podstawowych.

— Tak duży wzrost świadomości na temat smogu, jego źródeł i szkodliwości wpłynął na to, że walka z nim stała się sprawą ogólnospołeczną, mobilizując do działania władze i społeczność. Kontynuujemy naszą inicjatywę, bo widzimy jeszcze potrzebę uzupełnienia białych plam na mapie czujników — mówi Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva.

 

30 mld EUR Tyle rocznie kosztuje leczenie schorzeń wywoływanych przez smog.

36 Tyle najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej leży w Polsce. Cały raport, opracowany przez WHO, obejmuje 50.

6 mln Tyle osób mieszkających w Polsce cierpi na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy