Awantury szkodzą Polsce

Henryka Bochniarz
17-03-2008, 00:00

niepokojem i dezaprobatą odnosimy się do najnowszych prób podważenia ratyfikacji przez Polskę traktatu reformującego Unię Europejską. Traktat jest wynikiem trudnych kompromisów, umniejszających jego siłę w porównaniu z pierwotnym projektem unijnej konstytucji. Niemniej jego przyjęcie w grudniu ubiegłego roku powitaliśmy jako akt o zasadniczym znaczeniu dla umocnienia integracji europejskiej po jej rozszerzeniu o Polskę i innych nowych członków Unii. Konstruktywny udział Polski w tym kompromisie był powszechnie traktowany jako potwierdzenie partnerskiej i ważnej roli naszego kraju w budowie silnej, zasobnej i bezpiecznej Europy, zdolnej do konkurowania na arenie globalnej.

Dzisiaj takie postrzeganie Polski jest ponownie narażone na szwank przez nieodpowiedzialne działania zmierzające do skomplikowania procedur ratyfikacji traktatu i kwestionowania jego treści. Po raz kolejny Europa wysłuchuje antyeuropejskich deklaracji części polityków największego z nowych członków Unii kraju, który dzięki integracji zyskał szczególnie wiele szans rozwojowych i pieniędzy na ich realizację.

Umocnienie Unii w wyniku zgodnego przyjęcia traktatu reformującego jest korzystne dla Polski. Akt ten wyraża harmonię państwowej suwerenności, narodowej tożsamości i wspólnego interesu wszystkich uczestników integracji. Jako przedstawiciele środowiska przedsiębiorców i pracodawców apelujemy do konstytucyjnych władz Polski o szybką, zgodną i godną ratyfikację traktatu reformującego Unię Europejską.

Henryka

Bochniarz

prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Henryka Bochniarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Awantury szkodzą Polsce