Azja ruszyła na zakupy

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 2010-12-02 09:39

Odbicie na runkach dalekowschodnich nabrało tempa, a wskaźnik MSCI Asia Pacific zwyżkował najwięcej od miesiąca.

Nikkei 225 wzrósł o 1,8 proc., Hang Seng wzrósł o  0,9 proc., a Shanghai Composite podskoczył o 0,7 proc. MSCI Asia Pacific zakończył dzień na poziomie o 1,5 proc. wyższym niż dzień wcześniej.

Rynek pozytywnie odebrał wczorajsze dane z gospodarki amerykańskiej, a na poprawie koniunktury za oceanem najbardziej skorzystali posiadacze akcji japońskich eksporterów. O 2,5 proc. zwyżkowały akcje Canon, który poza Japonią sprzedaje 80 proc. produkcji.

- Przyszłoroczne perspektywy rynku akcji malują się w jasnych barwach, bo sytuacja gospodarcza poprawia się nie tylko w USA, ale i w Chinach – komentował Michiya Tomita, zarządzający Mitsubishi UFJ AM w Hongkongu.

O prawie 3 proc. zwyżkowały akcje chińskiego Cnooc po tym, jak zwyżkowały ceny ropy i innych surowców.