Azjatyckie giełdy zakończyły dzień sporymi spadkami

opublikowano: 22-04-2003, 09:47

Wtorkowa sesja na głównych parkietach Dalekiego Wschodu zakończyła się ponad dwuprocentowymi przecenami głównych indeksów. Azjatyccy inwestorzy obawiają się o kondycję światowej gospodarki, w związku z wysokimi cenami ropy i wciąż kiepskimi nastrojami amerykańskich konsumentów, wyrażonymi niskim wskaźnikiem Conference Board's.

Nikkei 225, główny indeks tokijskiej giełdy, spadł o 2,24 proc. i zamknął się na poziomie 7.790,46. Duże przeceny dotknęły akcje eksporterów i banków inwestycyjnych, na czele z Sony, Canonem i Nomurą. Ponad 4 proc. straciły papiery Kyocera. Największy na świecie producent ceramiki do półprzewodników wyraził we wtorek obawy o realizację swoich i tak obniżonych prognoz kwartalnych wyników.

W Seulu, gdzie Kospi stracił 3 proc., najmocniej potaniały akcje telekomunikacyjno-handlowej grupy SK, która ma problemy księgowe. Na Tajwanie przecena objęła m.in. AU Optronics, czwartego na świecie producenta wyświetlaczy elektronicznych, gdyż ten zakończył pierwszy kwartał stratą.

W Hong Kongu indeks Hang Seng spadł do poziomu sprzed 4,5 roku. Inwestorzy pozbywali się akcji operatora komórkowego China Mobile, który poinformował o najniższej dynamice sprzedaży od debiutu giełdowego w 1997 roku.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Azjatyckie giełdy zakończyły dzień sporymi spadkami