Premier Leszek Miller nazwał "politycznymi gestami bez znaczenia" zamiar Prawa i Sprawiedliwści złożenia wobem niego wotum nieufności oraz deklarację Platformy Obywatelskiej, że rozważy poparcie takiego wotum.
Premier podkreślił, że wotum nieufności musiałoby znaleźć odpowiednie poparcie w Sejmie i być konstruktywne, czyli musiałoby łączyć się z przedstawieniem konkretnego kandydata na stanowisko szefa rządu.
PiS deklaruje, że wniosek o wotum nieufności wobec premiera zostanie złożony w Sejmie w najbliższych dniach.
Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej Maciej Płażyński nie wykluczył, że jego ugrupowanie poprze wniosek o odwołanie Leszka Millera z funkcji prezesa Rady Ministrów. Polityk Platformy podkreślił jednak, że wniosek o odwołanie premiera musi mieć dobre, merytoryczne uzasadnienie.
IAR: