ISB: MSP sprzedało 85 proc. akcji Polfy Lublin za 36,7 mln zł

Przemek Barankiewicz
22-11-2002, 16:33

Skarb Państwa zamknął w piątek transakcję sprzedaży 85% akcji Lubelskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa SA, na rzecz konsorcjum Spectra Holding i Baxter Terpol, za 36,7 mln zł - poinformowało Ministerstwo Skarbu w komunikacie w piątek.

"Minister Skarbu Państwa przekazał spółkom Spectra Holding Sp. z o.o. oraz Baxter Terpol Sp. z o.o. odcinki zbiorowe 85% akcji Lubelskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa SA. Jednocześnie inwestorzy uiścili zapłatę za akcje w kwocie 36.66 mln zł" - podało MSP.

Spectra kupiła 51% akcji Polfy, a Baxter - 34%.

Firmy zainwestują w Polfie 3,5 mln USD w ciągu najbliższych pięciu lat, w tym podniesą kapitał spółki o kwotę 2,64 mln zł w ciągu roku od nabycia jej akcji.

Spectra Holding jest już właścicielem większościowego pakietu Zakładów Farmaceutycznych „Polpharma” ze Starogardu Gdańskiego, zaś Baxter Terpol jest jednym z większych polskich producentów płynów infuzyjnych.

Lubelska Polfa wytwarza płyny infuzyjne, przyrządy medyczne do transfuzji, infuzji i dializ oraz strzykawki jednorazowego użytku. Spółka zatrudnia około 600 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: MSP sprzedało 85 proc. akcji Polfy Lublin za 36,7 mln zł