ISB: PZU ujawniło krótką listę przetargu na budowę systemu IT

19-03-2003, 17:30

Konsorcja CSC/Prokom i IBM/TIA znalazły się na krótkiej liście w przetargu na dostawę rozwiązań informatycznych dla Grupy PZU, podała ubezpieczyciel w komunikacie w środę. Zwycięzca przetargu zostanie wyłoniony na przełomie maja i czerwca, podano także.

"Konsorcja CSC/ Prokom oraz IBM/TIA zostaną zaproszone do udziału w przetargu na dostawę usług i rozwiązań informatycznych dla Grupy PZU. Ostateczny zwycięzca zostanie wybrany przez komisję przetargową na przełomie maja i czerwca br." - podano w komunikacie.

PZU oceniło dokumentację złożoną przez pięciu oferentów: Accenture, ComputerLand/SAP, CSC/Prokom, Fuijitsu, IBM/TIA.

Informatyzacja PZU ma potrwać 3-4 lata. Różne źródła podają rozbieżne wartości kontraktu, ale rocznie grupa PZU wydaje kilkaset mln zł na informatykę.

Przetarg obejmie wszystkie podstawowe spółki wchodzące w skład grupy, czyli PZU SA, PZU Życie SA, PZU TFI, PTE PZU oraz firmę zarządzającą aktywami grupy. (ISB)

tom/pk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> PZU ujawniło krótką listę przetargu na budowę systemu IT