ISB: w 2002 r. obrót opcjami na GPW - Rozłucki

Internet Securities
18-01-2002, 16:10

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA (GPW) zamierza wprowadzić na warszawskim parkiecie do końca tego roku obrót opcjami – powiedział w czasie piątkowego spotkania z dziennikarzami prezes GPW Wiesław Rozłucki. „Do końca roku chcemy wprowadzić handel opcjami, może w uproszczonej wersji” - powiedział Rozłucki.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA (GPW) zamierza wprowadzić na warszawskim parkiecie do końca tego roku obrót opcjami – powiedział w czasie piątkowego spotkania z dziennikarzami prezes GPW Wiesław Rozłucki.

„Do końca roku chcemy wprowadzić handel opcjami, może w uproszczonej wersji” - powiedział Rozłucki. Dodał, że giełda chce zdecydować się na ten krok, mimo, że niektóre rynki mają negatywne doświadczenia związane z tą operacją.

W czasie piątkowego spotkania z dziennikarzami Rozłucki poinformował o przebiegu konferencji na temat instrumentów pochodnych.

Zwrócił uwagę m.in. na to, że rynek kontraktów na WIG 20 powinien być w większym stopniu zasilany przez inwestorów instytucjonalnych oraz na to, że arbitraż nie jest w Polsce praktycznie wykorzystywany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / <b>ISB</b>: w 2002 r. obrót opcjami na GPW - Rozłucki