B+R w Innopolis

Anna BełcikAnna Bełcik
opublikowano: 2015-09-15 22:00

Wrocławski Park Technologiczny (WPT) szykuje się do wielkiego otwarcia — 18 września oficjalnie uruchomiony zostanie kompleks laboratoryjno-biurowy Innopolis.

Inwestycja warta jest 183 mln zł; powstała z wykorzystaniem funduszy europejskich. Kompleks składa się z pięciu nowoczesnych budynków, mieszczących 12 wyspecjalizowanych laboratoriów i prototypowni.

Innopolis będzie miejscem użytecznym dla firm już działającychw WPT, które prowadzą prace badawczo-rozwoje i inwestują w innowacje. Obecnie działa ich tu około 200 — specjalizują się w biotechnologii, medycynie, kriogenice czy mechanice, są też firmy IT, chemiczne, elektroniczne.

W sumie zatrudniają blisko 1,6 tys. pracowników. Do tej grupy dołączyć mogą inni, zwłaszcza mali i średni przedsiębiorcy. WPT nadal dysponuje wolną powierzchnią laboratoryjno-biurową.