B3System konsoliduje rynek

KL
opublikowano: 18-07-2007, 00:00

B3System kupuje dwie spółki — HS Partner Pro-Test i Navipro. Zapłaci za nie swoimi akcjami. Odda 10 proc. kapitału.

B3System kupuje dwie spółki — HS Partner Pro-Test i Navipro. Zapłaci za nie swoimi akcjami. Odda 10 proc. kapitału.

Notowany na giełdzie B3System kupi 100 proc. udziałów w Navipro. Zapłaci za nie w dwóch transzach. W pierwszej przekaże swoje nowe akcje, warte 1,79 mln zł. W drugiej kupi pozostałe 20 proc. udziałów w spółce za 449,74 tys. zł. Navipro zajmuje się sprzedażą i wdrożeniami systemów ERP (oprogramowanie do zarządzania firmą). W ubiegłym roku miało zysk netto 161,2 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży wysokości 1,44 mln zł. W tym roku zamierza osiągnąć około 180 tys. zł zysku netto i przychody na poziomie 1,8 mln zł.

Druga spółka, HS Partner Pro-Test, zajmuje się systemami informatycznymi dla branży hotelowo-gastronomicznej. W 2006 r. miała 7,78 mln zł przychodów i 272,9 tys. zł zysku netto. W tym roku ma być to odpowiednio 8,5 mln zł i minimum 500 tys. zł. Za udziały w HS B3System również zapłaci swoimi akcjami i gotówką.

— W sumie oddamy obecnym właścicielom przejmowanych spółek walory stanowiące około 10 proc. naszego kapitału. W zamian zyskujemy firmy posiadające sprawdzonych klientów z długofalowymi umowami, który będziemy konsolidować — mówi Mirosław Kaliński, prezes B3System.

Według niego, przejęcia pozwolą B3System uniezależnić się w dużej mierze od sezonowości na rynku IT. Prezes B3System zapowiada, że to nie koniec przejęć. Spółka ostrzy sobie zęby na firmy z jej własnej branży, czyli bezpieczeństwa informatycznego.

— Prowadzimy już rozmowy z kilkoma firmami. Chcemy stworzyć grupę kapitałową i działać w całej Polsce oraz poza jej granicami — zwłaszcza wschodnią — mówi Mirosław Kaliński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu