Badania dla przemysłu

MBE
opublikowano: 24-02-2014, 00:00

26 mld zł To kwota, jaką zainwestowano w infrastrukturę nauki i szkolnictwa wyższego w ostatnich latach, m.in. w laboratoria, centra transferu technologii czy zakup aparatury badawczej.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przypomina, że infrastruktura badawcza, wybudowana w Polsce w ostatnich latach, może być wykorzystywana do celów komercyjnych, przede wszystkim do projektów B&R prowadzonych we współpracy z przemysłem. I deklaruje wsparcie tego procesu. W przypadku projektów dofinansowanych z PO Innowacyjna Gospodarka oraz PO Infrastruktura i Środowisko możliwe jest wykorzystanie infrastruktury w celach komercyjnych, ale beneficjenci muszą monitorować dochód uzyskiwany w ramach projektu i składać raporty do odpowiedniej instytucji. Zobowiązani są też do zwrotu części dochodu zgodnie z rozporządzeniem Rady Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu