Badanie: Rynek pożąda zielonych aut

MIB
opublikowano: 28-10-2010, 00:00

Firma konsultingowa Capgemini ogłosiła wyniki 12. edycji swoich corocznych badań "Cars Online 10/11" dotyczących branży motoryzacyjnej na świecie. W ankiecie wzięło udział ponad 8 tys. osób z Niemiec, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Chin, Indii i Brazylii. Wyniki? Popyt na "zielone" pojazdy nadal stale rośnie — 43 proc. respondentów przyznało, że posiada pojazdy z silnikami o niskim zużyciu paliwa lub napędzane alternatywnym źródłem energii, co stanowi wyższy odsetek niż w poprzednim roku (41 proc.) i dwa lata wcześniej (36 proc). Dodatkowo 73 proc. ankietowanych oczekuje, że przez 5 lat elektryczne pojazdy staną się realną konkurencją dla tradycyjnych samochodów. Wyniki badania pokazują także, że ponad 40 proc. osób chciałoby móc kupować auta w trybie on-line, wykorzystując internet w całym procesie zakupu, a nie jedynie do analizy rynku.

Odsetek właścicieli pojazdów o oszczędnym zużyciu paliwa i pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii jest wyższy na rynkach wschodzących niż rozwiniętych, na co w dużym stopniu wpływa sytuacja w Brazylii, szczycącej się najwyższą liczbą "zielonych" samochodów. Do ich posiadania przyznaje się tam 72 proc. respondentów. Zainteresowanie "zielonymi" pojazdami nadal jest podyktowane przede wszystkim niskim zużyciem przez nie paliwa, a w dalszej kolejności wpływem na środowisko naturalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Badanie: Rynek pożąda zielonych aut