Balcerowicz znowu rozsyła komiksy

ŁO
opublikowano: 15-05-2019, 11:01

Forum Obywatelskiego Rozwoju po raz 10 przygotowało komiksy ekonomiczne. Projekty wyłoniono w konkursie.

Artyści uczestniczący w konkursie mogli wybrać jeden z pięciu tematów związanych z szeroko pojętymi zagadnieniami transformacji gospodarczej i ustrojowej po 1989 r.

Zobacz więcej

Leszek Balcerowicz

Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Na adres FOR spłynęło 200 prac, z których najlepsze pomysły wyłowiło jury. W jego składzie zasiedli obok Leszka Balcerowicza m.in. Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Henryk Sawka i Andrzej Mleczko. Do druku trafiło 19 prac.  

- Komiksy Ekonomiczne oraz prowadzone na ich podstawie lekcje z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie, to jeden ze sposobów, w jaki już o 10 lat docieramy do najmłodszych Polek i Polaków - mówi Leszek Balcerowicz, twórca FOR, były prezes NBP i wicepremier. 

Forum Obywatelskiego Rozwoju informuje w komunikacie, że przekaże w tym roku do szkół 15 tys. egzemplarzy komiksów razem ze scenariuszami lekcji. Można je bezpłatnie zamawiać na stronie organizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy