Balonem na trzecie miejsce

Beata Tomaszkiewicz
20-09-2004, 00:00

Bank Millennium trzeci kwartał z rzędu zwiększa udział w rynku hipotecznym. Cel to trzecie miejsce. Realny?

Do końca lipca Bankowi Millennium udało się zwiększyć do 3,6 proc. udział w rynku nowo udzielonych kredytów hipotecznych, gdy na koniec marca nie przekraczał on 2,5 proc.

— Kredyty hipoteczne są jednym z najważniejszych produktów detalicznych banku. Chcemy na tym rynku wzmocnić pozycję i już się to udaje. W pierwszym kwartale udzieliliśmy kredytów hipotecznych na 68 mln zł, a w trzecim ich wartość przekroczy 180 mln zł — mówi Zbigniew Kudaś, od czerwca członek zarządu Banku Millennium.

Spółka w czerwcu założyła, że chce do połowy 2005 r. osiągnąć blisko 7,5-proc. udział w rynku hipotecznym, a docelowo 20-proc. i wejść do czołówki. Podium okupują obecnie PKO BP, Bank BPH i GE Bank Mieszkaniowy.

— To najszybciej rosnący rynek i wszyscy o niego walczą. Przewagą Millennium nad np. Pekao SA, ING BSK, BZ WBK jest szeroka oferta walutowa, ale ma ją też czołówka banków. Wejście Millennium do czołówki uzasadniłoby natomiast wysoką wycenę rynkową akcji banku (około 3,10 zł) — mówi Andrzej Powierża, analityk DI BRE Banku.

Zadanie dla pośrednika

Chcąc zrealizować plan, bank postanowił zwiększyć sieć sprzedaży. Kredyty hipoteczne będą oferowane nie tylko w tradycyjnych oddziałach, ale też wyodrębnionych placówkach. Już jest otwieranych 10 pierwszych w największych miastach. Docelowo ma być ich 25.

— Do końca roku chcemy podpisać umowy z 15 portalami internetowymi. Nasze kredyty są oferowane również przez pośredników kredytowych: Expandera, Open Finance, Notusa — wyjaśnia Zbigniew Kudaś.

Sieć będą uzupełniali doradcy. Do końca roku będzie ich 50, w przyszłym roku — 150, docelowo — 200.

Wakacje od rat

Bank bardzo mocno przebudował ofertę. Od września, jako czwarty po PKO BP, Banku BPH i GE Banku Mieszkaniowym, sprzedaje kredyt konsolidacyjny. Jako pierwszy zaoferował kredyt balonowy, w którym część kredytu spłacana jest po okresie umowy mieszkaniowej. Pozwala tez klientom na niespłacenie raz w roku, bez konsekwencji, raty kapitałowo-odsetkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Balonem na trzecie miejsce