BAML: największa redukcja akcji w portfelach od 2 lat

opublikowano: 13-02-2018, 16:52
aktualizacja: 13-02-2018, 16:55

Z badania Bank of America Merrill Lynch (BAML) wynika, że globalni inwestorzy pozbywali się w lutym akcji najchętniej od dwóch lat, donosi Reuters.

W sondażu BAML, przeprowadzobym w dniach 2-7 lutego, uczestniczyło 196 podmiotów zarządzających aktywami o łacznej wartości 575 mld USD. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Z sondażu wynika, że tylko 5 proc. zarządzających uważa iż stopy procentowe będą za 12 miesięcy niższe niż obecnie. 80 proc. spodziewa się ich wzrostu.

- Lutowe badanie zarządzających dotyczące alokacji wskazuje na pozycjonowanie na wyższe stopy procentowe i słabszego dolara, ale jest obecnie mniej niejednoznacznie procykliczne i nastawione na wyższe ryzyko – głosi raport BAML.

Alokacja akcji spadła do 43 proc. netto z 55 proc., co jest największą miesiączną redukcją od lutego 2016 roku. BAML podkreśla jednak, że spadek o 12 pkt. procentowych jest mniejszy niż 16 pkt. procentowych, które na podstawie danych historycznych uznawane jest za sygnał o zakończeniu wychodzenia z ryzykownych aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu