Bank Pocztowy chce być wielki

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 23-06-2006, 00:00

Bank Pocztowy rozpoczyna współpracę z PKO BP. Przygotowuje też ofertę detaliczną we współpracy z Pocztą Polską.

Po trzynastu miesiącach od wejścia kapitałowego PKO BP do Banku Pocztowego spółkom udało się podpisać list intencyjny w sprawie współpracy. W końcu wiadomo, na czym będzie ona polegała.

Z największym detalistą…

— Jesienią tego roku Bank Pocztowy rozpocznie sprzedaż bardziej wyspecjalizowanych produktów PKO BP — kart kredytowych, produktów rynku nieruchomości, jednostek funduszy inwestycyjnych PKO TFI — wyjaśnia Piotr Kamiński, prezes Banku Pocztowego.

Produkty te sprzedawane będą na początku w 70 placówkach Banku Pocztowego. Niewykluczone, że w przyszłości będą dostępne w całej sieci Poczty Polskiej, która zarządza siecią około 8 tys. punktów. PKO BP zobowiązał się do szkolenia sprzedawców Banku Pocztowego — na początek około 100. Ma także być dostawcą rozwiązań technologicznych.

Ale zanim plany banków wejdą w życie, konieczna jest także umowa między PKO BP a Pocztą Polską, w końcu to w jej placówkach lokowane są punkty Banku Pocztowego. To ona ma 75 proc. udział w Banku Pocztowym, a pozostałe udziały należą do największego detalisty.

— Umowa z Pocztą Polską jest już prawie gotowa. Mamy nadzieję podpisać ją w najbliższym czasie — mówi Sławomir Skrzypek, wiceprezes PKO BP.

…i z jedyną pocztą

Bank Pocztowy ma także ambicje wystartowania z własną unowocześnioną ofertą detaliczną. Właśnie przygotowuje ją we współpracy z Pocztą Polską.

— Bank będzie sam produkował proste produkty — kredyty gotówkowe, kredyty w rachunku. Ogółem zamierzamy skoncentrować się na obsłudze masowych klientów — twierdzi Piotr Kamiński.

Obecnie bank obsługuje 170 tys. rachunków, co jego zdaniem, jest znacznie poniżej potencjału. Zadowolony będzie wówczas, gdy będzie obsługiwał miliony rachunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu