Bank Światowy przygląda się Czystemu Powietrzu

opublikowano: 02-09-2018, 22:00

Ogólnopolski program walki ze smogiem Czyste Powietrze był tematem drugiego spotkania Zespołu Koordynacyjnego Komisji Europejskiej, Banku Światowego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW) w zakresie efektywności energetycznej w budownictwie jednorodzinnym — informuje fundusz. Bank Światowy zadeklarował pomoc w realizacji programu. Fundusz na razie nie informuje, w jakim zakresie.

Program, zainicjowany przez rząd i realizowany przez NFOŚiGW (podległy Ministerstwu Środowiska), ma pochłonąć aż 130 mld zł. Będą to głównie wydatki na dofinansowanie termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Choć o programie mówi się od dawna, ma być „uroczyście zainaugurowany” przez Premiera Mateusza Morawieckiego dopiero 7 września 2018 r. We wrześniu rozpocznie się też kampania edukacyjna na temat programu we wszystkich 2453 gminach w Polsce — zapowiada fundusz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy