Banki poprawiły warunki lokat

KZ
opublikowano: 07-09-2012, 00:00

FINANSE OSOBISTE

Od początku sierpnia co najmniej 10 banków podniosło oprocentowanie lokat terminowych — zwracają uwagę analitycy Open Finance. Ich zdaniem, instytucje finansowe najwyraźniej uznały, że to ostatnie chwile, aby zachęcić klientów do lokowania oszczędności na dłużej.

— W kolejnych miesiącach można oczekiwać obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, co zmniejszy skłonność do oszczędzania w wyniku spadku zyskowności lokat — uważa Michał Sadrak, analityk Open Finance.

W BGŻ Optima wzrosło oprocentowanie kwartalnej Lokaty Bezkarnej i półrocznej Lokaty Elastycznej. W ofercie BNP Paribas pojawiły się Lokaty 6/3 Plus i 6/6 Plus.

Oba depozyty dają zarobić 6 proc. w skali roku, pierwszy z nich zakładany jest na kwartał, a drugi na pół roku. W drugiej połowie sierpnia BOŚ wprowadził półroczną EkoLokatę na 6,2 proc., którą można zerwać po trzech miesiącach, otrzymując 4-procentowe odsetki (liczone w skali roku). FM Bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania 3-, 6- i 12-miesięcznych lokat, więcej niż przed miesiącem można zarobić na kwartalnym depozycie w Getin Banku oraz Idea Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu