Banki w Polsce zmienią właścicieli

DI
opublikowano: 02-10-2008, 15:55

Niektóre polskie banki zmienią wkrótce właścicieli. Specjaliści z naszego rynku finansowego mają już typy. Zgodnie jednak twierdzą, że czołówka sektora nie powinna się zmienić.

Wkrótce działające na rynku polskim Fortis Bank, Bank Handlowy i spółki finansowe z grupy AIG mogą zmienić właściciela – poinformowała czwartkowa „Rzeczpospolita”.

Dziennik powołuje się na anonimowych, ale pewnych swych opinii analityków i cytuje za nimi, że najpewniejszym kandydatem do przejęcia są spółki należące do AIG. Czy zmieni się właściciel m.in. banku, ubezpieczyciela i firmy ubezpieczeniowej, może okazać się już w piątek.

Niepewna jest też sytuacja finansowa grupy Fortis (przejęta częściowo przez rządy Belgii i  Holandii), Commerzbanku (największy udziałowiec BRE Banku), a ostatnio pojawiły się spekulacje, że UniCredit może zostać przejęty przez hiszpański Santander.

Wśród potencjalnych nabywców „Rzeczpospolita” wymienia ING, BNP Paribas, Santander i Deutsche Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Banki w Polsce zmienią właścicieli