Banki wabią nagrodami

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 18-02-2014, 00:00

Każdy uczciwy sposób na złowienie klienta jest dobry, więc instytucje finansowe nęcą konkursami i loteriami. Oczywiście — we wszystkim jest haczyk.

W grze są całkiem spore pieniądze, choć przy przejściu od ogółu do szczegółu duża pula zazwyczaj rozmienia się na drobne. Przykład? Bank Pocztowy na nagrody przeznaczył 150 tys. zł. Każdy, kto do końca marca założy ośmiomiesięczną lokatę Coraz Więcej z oprocentowaniem 3,25 proc. w skali roku (to odsetki powyżej przeciętnej rynkowej) i dokończy hasło reklamowe, może wygrać, ale skromne wobec łącznej puli 1 tys. zł.

Zdecydowanie hojniejszy jest Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, który loterią zachęca do zakładania trzymiesięcznych Złotych Lokat 2014 z oprocentowaniem 2,33 proc. w skali roku (poniżej przeciętnej). Minimalna wpłata na lokatę wynosi 5 tys. zł. Kto się skusi przed końcem marca, może wygrać samochód. Łączna pula nagród to 400 tys. zł. Tu jednak jest haczyk — lokata jest odnawialna, a utrzymać ją trzeba do końca listopada, więc co najmniej osiem miesięcy, a nie trzy.

Loteriami obejmowane są nie tylko lokaty. W Santander Consumer Banku można wygrać 1 tys. zł w loterii Melonerzy, którą bank zachęca do robienia zakupów na raty. W losowaniu nagród wezmą udział osoby, które zdecydują się na ratalne zakupy z bankiem między 1 lutego a 30 kwietnia 2014 r. i zarejestrują się na stronie internetowej banku lub wypełnią formularz w sklepie. Każde pełne 100 zł kredytu na zakup towarów i usług gwarantuje jeden los w loterii. Getin w loterii Płacę i wiem będzie premiował do końca kwietnia płatności bezgotówkowe zawierane kartami debetowymi. W loterii, która potrwa do końca kwietnia, mogą wziąć udział posiadacze kart debetowych Getin Banku i Getin Online. Wygrywa co setna transakcja. Nagrodą za każdą jest 10 zł, a wygrać można kilka razy. Zdecydowanie najdalej posunął się BGŻ. Na promocję przeznaczył 1 mln zł. W Wielkiej Loterii można wygrać 500 tys. zł, które stanowi nagrodę główną lub jedną ze stu nagród o wartości 5 tys. zł. Na wygrane mają jednak szanse tylko osoby, które założyły konto do końca grudnia i do końca stycznia zawierały transakcje kartą debetową o wartości minimum 20 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu