Bankructwo zespołu Formuły 1?

PAP
opublikowano: 19-02-2010, 12:50

Amerykański zespół US F1, który w marcu ma zadebiutować w mistrzostwach świata Formuły 1, znalazł się na skraju bankructwa i jego starty w prestiżowej rywalizacji kierowców stoją pod wielkim znakiem zapytania.

Zespół, który ma siedzibę w Charlotte odwołał w ostatniej chwili zaplanowane na ten tydzień testy swojego bolidu oraz spotkania z dziennikarzami - napisał "The New York Times". Z nieoficjalnych źródeł wynika, że szefowie teamu nie otrzymali od sponsorów obiecanych pieniędzy.

Argentyńska prasa pisze, że w tym tygodniu szefowie US F1 poinformowali o trudnej sytuacji 28-letniego Argentyńczyka Jose Marię Lopeza, jedynego kierowcę, jakiego dotychczas zatrudnili.

Od pewnego czasu mówi się, że miejsce amerykańskiej ekipy może zająć serbski team Stefan Grand Prix. W styczniu przejął on majątek pozostawiony przez Toyotę, która wycofała się z Formuły 1 po ostatnim sezonie. Jego szefowie już prowadzą rozmowy z Japończykiem Kazukim Nakajimą i Kanadyjczykiem Jacquese'm Villeneuve'm, a na koniec lutego zaplanowali testy bolidów na torze portugalskim Portimao na wybrzeżu Algarve.

Szanse na występy w cyklu Grand Prix ekipa Stefan GP ma bardzo duże, bowiem z podobnymi problemami finansowymi, co US F1, zmaga się też hiszpański Campos Meta.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane