Barbarzyńcy na salonach

DI
opublikowano: 22-12-2006, 00:00

MAJ. Prezes Jarosław Kaczyński złożył ideały Prawa i Sprawiedliwości na ołtarzu sejmowej arytmetyki i postanowił zawrzeć ścisłą, tym razem parlamentarno-rządową koalicję z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin. Polskie Stronnictwo Ludowe uznało, że rządowa gra nie jest warta świeczki, a Platforma Obywatelska tradycyjnie trwała w opozycji. Dzięki temu Andrzej Lepper i Roman Giertych zostali wicepremierami i zarazem ministrami (rolnictwa i edukacji), a rząd się rozrósł, aby koalicjanci mogli otrzymać wymaganą liczbę tek. Idea taniego państwa ostatecznie zbankrutowała. Premier Kazimierz Marcinkiewicz nie był tym wszystkim zachwycony, ale musiał przyjąć do wiadomości decyzje szefa partii.

- Jeszcze rok temu biznes wierzył, że rząd może znacznie lepiej reprezentować jego interesy w Unii. Wiara czyni cuda. Najbardziej widocznym tego przejawem jest twarda odmowa polskiego mandatu na negocjacje UE — Rosja z powodu utrzymującej się blokady na polskie mięso i produkty roślinne.

- Wykryliśmy, że Marian Banaś, wiceminister finansów, mógł zostać szefem Służby Celnej niezgodnie z ustawą. Prawo mówi, że powinien mieć co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w administracji. Zdaniem prawników, Banaś tego warunku nie spełnił. Zyta Gilowska zamiotła problem pod dywan.

- Firma headhunterska Korn/Ferry, jedna z największych na świecie, umieściła ogłoszenie o pracę. Firma: Agora. Stanowisko: CEO. Poszukiwano człowieka z wizją, który opracuje nową drogę rozwoju dla koncernu medialnego. Miał być wybrany do końca tego roku. Na razie u steru nadal jest Wanda Rapaczyńska.

- Ministerstwo Finansów zamierzało opodatkować prywatny użytek firmowych samochodów osobowych. VAT automatycznie miał obejmować wszystkie auta, niezależnie czy rzeczywiście „jeżdżą prywatnie”. Na naszych łamach prawnicy twierdzili, że to łamie prawo UE. Po naszym tekście MF zmienił regulację.

- Giełdowy MCI Management wyliczył, że należy mu się 40 mln zł odszkodowania za straty na akcjach JTT Computer, zniszczonego przez błędne decyzje fiskusa. Skarb państwa nie poczuwa się do odpowiedzialności. Próby ugody spełzły na niczym. MCI wniósł pozew do sądu.

- Ryszard Murat, właściciel multiagencji współpracującej niegdyś z Polskim Towarzystwem Ubezpieczeń, oskarża jego władze, że niemal doprowadziły jego firmę do upadku. Obwinia Mirosław Fujarskiego, dyrektora oddziału PTU. Dodaje, że jest on członkiem „przestępczej sieci Jana Monkiewicza”, wówczas szefa nadzoru ubezpieczeniowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy