Czytasz dzięki

Bardzo prosty przepis na taką jak zawsze ramówkę

MAZ
opublikowano: 25-08-2008, 00:00

W powakacyjnych ramówkach TVN, Polsatu, TVP i TV Puls nowości niby są, ale oryginalnych pomysłów jak na lekarstwo.

W powakacyjnych ramówkach TVN, Polsatu, TVP i TV Puls nowości niby są, ale oryginalnych pomysłów jak na lekarstwo.

Letni telewizyjny marazm, czyli coroczne powtórki, z rzadka urozmaicane nudnym festiwalem, mogły przełamać w sierpniu igrzyska olimpijskie w Pekinie. Co stacje przygotowały na jesień?

— Przepis na dobrą ramówkę jest bardzo prosty: fantastyczne filmy, świetne seriale oraz znane i lubiane programy rozrywkowe — zapowiadał niedawno Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Oferta tej stacji nie do końca się z tą receptą zgadza. Nowy jest serial dla kucharek „Brzydula”, na wenezuelskiej licencji, i także licencyjny program rozrywkowy „Mam talent!”, którego zwycięzca dostanie 100 tys. euro. Oceniać będą ci sami co zawsze i wszędzie: Małgorzata Foremniak, Kuba Wojewódzki, Agnieszka Chylińska, a poprowadzą Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Ten drugi, na co dzień pracujący w TVN Religia, ma też dołączyć do gospodarzy „Dzień dobry TVN”.

A poza tym to, co już było, czyli kolejne odcinki: „Tańca z gwiazdami” (dziewiąta, podobno ostatnia, edycja), „You can dance — po prostu tańcz!”, „Teraz My!”, „W11”, „Detektywów”, „Rozmów w toku”, „Superniani”, „Milionerów”, seriali „Na Wspólnej”, „Twarzą w twarz” i „Teraz albo nigdy”. Zapowiadane przez Miszczaka „fantastyczne filmy” też drugiej świeżości, np. „Monachium”, „Shrek 2”, „Gladiator”, „Troja” czy „Tylko mnie kochaj”.

Kto się obnaży

Dwa nowe własne seriale pokaże Polsat („Na kocią łapę” i „Agentki”). Prócz tego kontynuacje: „Tylko miłość”, „Samo życie”, „Daleko od noszy”. Jako największe hity stacja zapowiada show „Fabryka gwiazd” i kontrowersyjny program, kupiony od amerykańskiej stacji Fox, „Powiedz prawdę!”, w którym badani wariografem uczestnicy wygrywają pieniądze, jeśli udzielą prawdziwych odpowiedzi na, czasami intymne, pytania. Prowadzącym ma być podobno Zygmunt Chajzer.

Widzowie Polsatu zobaczą też znany im już program „Jak oni śpiewają” oraz nowy reality show na hiszpańskiej licencji „Akademia gwiazd”.

— To połączenie „Idola” i „Big Brothera”. Uczestnicy, mieszkający w budynku, zwanym „akademią”, są filmowani m.in. podczas nauki dykcji, śpiewu, ekspresji scenicznej, manier itp. Zwycięzca nagra płytę — opowiada Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Szczęście za miłość

A czym chce walczyć o widza telewizja publiczna? Przede wszystkim znanym serialem „Barwy szczęścia”, od jesieni nadawanym cztery razy w tygodniu o godz. 20.00, by z czasem zastąpić tracący na popularności „M jak miłość”. Po przesunięciu emisji tego drugiego o 30 minut później, będzie on konkurował z „Na Wspólnej” TVN i „Megahitem” Polsatu.

W ramówce pozostaje „Tomasz Lis na żywo” i „Magazyn Express Reporterów”. W niedzielę o 20 pojawi się serial historyczny „Czas honoru”, opowiadający o cichociemnych.

W TV Puls zlikwidowany w lipcu newsowo-publicystyczny „Puls raport” zastąpi film „Simpsonowie”. Od jesieni pojawią się też dwa nowe programy sensacyjne: Janusz Weiss poprowadzi „Niesamowite historie”, a Paweł Biedziak, były policjant, a teraz zastępca redaktora naczelnego „Super Expressu” — kryminalne „Zbrodnie niedoskonałe”.

Czas więc na marketingowców. Trzeba przekonać widzów, że to, co oferują nadawcy, to programy najwyższej próby.

Im już dziękujemy

Jesienią telewizje nie pokażą kilku programów, które niedawno zachwalały jako hity. Polsat zrezygnował z rozrywkowego „Gwiezdnego cyrku” i prawdopodobnie z „Misiek Koterski Show”. TVP1 nie będzie eksploatowała Nataszy Urbańskiej (do niedawna „Przebojowa noc” i „Złota sobota”). TVP2 zrezygnowała z „Podróży z żartem” i „Dużych dzieci”, a nadawany przez kilka lat cykl „Europa da się lubić” zastąpi programem „Made in Poland” (też prowadzony przez Monikę Richardson). TVN nie nada już „Heli w opałach” i „Clever — widzisz i wiesz”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAZ

Polecane