Barroso apeluje do Francuzów o poparcie unijnej konstytucji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2005, 09:45

Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej zaapelował w środę do Francuzów, by powiedzieli 29 maja "tak" w referendum na temat unijnej konstytucji.

Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej zaapelował w środę do Francuzów, by powiedzieli 29 maja "tak" w referendum na temat unijnej konstytucji.

W wywiadzie, udzielonym rano rozgłośni radiowej Europe 1, Barroso ostrzegł, że odrzucenie unijnej konstytucji w referendum we Francji mogłoby mieć także negatywne skutki gospodarcze.

"Apeluję o głosowanie TAK w imię wartości, które są wartościami zarówno samej Francji jak i Europy; TAK jest oznaką wiary w Europę, wiary w przyszłość Francji" - powiedział szef Komisji Europejskiej.

Na 11 dni przed referendum we Francji, sondaże ponownie wskazywały na przewagę przeciwników konstytucji unijnej. W sondażu instytutu Sofres/Unilog, który ukazał się we wtorek na łamach "Le Monde" oraz w telewizjach RTL i LCI, 53 proc. respondentów wyraziło zamiar głosowania przeciwko konstytucji UE. Konstytucję zamierza poprzeć 47 proc. ankietowanych.

Był to czwarty od soboty sondaż, w którym pierwszeństwo zdobyli przeciwnicy traktatu konstytucyjnego dla Europy, po serii ankiet, w których niewielką przewagę mieli zwolennicy głosowania TAK.    hb/ kan/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane