Czytasz dzięki

Bayer planuje oszczędności

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 30-09-2020, 21:50

Niemiecki koncern chemiczny planuje obniżyć roczne koszty swojej działalności o 1,5 mld euro. Chce zrealizować ten plan poprzez zwolnienia i sprzedaż udziałów w niektórych przedsięwzięciach.

Plan oszczędnościowy pojawia się w momencie, gdy Bayer nadal zmaga się ze sporami sądowymi dotyczącymi środka chwastobójczego Roundup, który odziedziczył po zakupie Monsanto za 63 mld USD. Niemiecka firma na początku tego miesiąca przedłużyła kontrakt z dyrektorem generalnym Wernerem Baumannem, który nadzorował tę transakcję.

Zobacz więcej

Siedziba koncernu Bayer w Leverkusen

Fot. Bloomberg

Firma podała w środowym oświadczeniu, że spodziewa się niepieniężnych odpisów z tytułu utraty wartości aktywów w działalności rolniczej. Stwierdziła również, że analizuje opcje „wyjścia z niestrategicznych biznesów lub marek”. Bayer zaznaczył, że pandemia powoduje spadek cen surowców rolnych, a także intensywną konkurencję na rynku soi, uderzając jednocześnie w konsumpcję biopaliw.

Niemiecki koncern szacuje, że działalność farmaceutyczna powinna powrócić do wzrostów w 2021 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane