BBI na swoim w Dziwnowie

KSA
opublikowano: 29-07-2008, 00:00

Deweloperski

Deweloperski

fundusz kończy zakup działek nad Bałtykiem. Powstanie tam 368 mieszkań o podwyższonym standardzie.

Spółka celowa BBI Development podpisała z kilkoma osobami fizycznymi przyrzeczoną umowę nabycia prawa wieczystego użytkowania trzech działek w Dziwnowie. Za 14,09 tys. mkw. gruntów zapłaci 28 mln zł netto — tyle, ile ustalił, zawierając przedwstępną umowę pod koniec stycznia br. Wpłacił już 1,4 mln zł zaliczki — resztę ma uregulować do 7 sierpnia.

Działki sąsiadują z gruntem, który spółka celowa BBI Development kupiła rok temu. W sumie giełdowy deweloper ma więc do dyspozycji ponad 21,1 tys. mkw. bezpośrednio przy plaży. Ma prawomocną decyzję o wa- runkach zabudowy. Chce tam zbudować pięć budynków z 380 mieszkaniami o powierzchni od 48 do 97 mkw. oraz 8 apartamentami o powierzchni od 108 do 113 mkw. Do tego zaplanowano m.in. basen i spa oraz 480 miejsc parkingowych. Wszystkie mieszkania mają zostać wykończone pod klucz.

— Jeszcze nie rozpoczęliśmy sprzedaży, ale zainteresowanie jest bardzo duże. To bardzo atrakcyjny projekt — nawet z mieszkań na parterze będzie widok na morze — mówi Radosław Świątkowski, prezes BBI Development.

BBI Development chce zakończyć inwestycję w drugiej połowie 2010 r. Firma doradcza Knight Frank w raporcie zleconym przez dewelopera oszacowała, że koszty realizacji projektu wyniosą około 204 mln zł. Zostaną pokryte z kapitału własnego oraz z kredytu. Zysk spółki celowej na tej inwestycji skalkulowano na nieco ponad 48 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu