BCC chce konkretów od Pawlaka

IAR
opublikowano: 14-01-2008, 12:23

Biznesmeni zrzeszeni w Business Centre Club przekazali wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi Raport Gospodarczy. Dokument pod nazwą "Konkrety zamiast postulatów", zawiera listę 118 przepisów utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej, które powinny zostać usunięte.

Dokument opracowany przez praktyków biznesu i ekspertów prawnych BCC, to lista tych zapisów ustawowych, które, według przedsiębiorców, wymagają jak najszybszej zmiany lub usunięcia, wraz z konkretną propozycją ich nowego brzmienia.

W raporcie znalazły się również propozycje nowych, nieistniejących jeszcze w polskim prawie rozwiązań legislacyjnych. Są to przepisy związane z reformą Narodowego Funduszu Zdrowia, a także zmianą statusu prawnego samodzielnych zakładów opieki zdrowotnej. BCC proponuje, by podstawowe usługi medyczne opłacał ZUS, natomiast za pozostałe pacjent musiałby zapłacić z własnej kieszeni, bądź byłyby one finansowane z prywatnego ubezpieczenia. BCC opowiada się także za utrzymaniem obowiązkowej części składki na poziomie 9 procent i wprowadzeniem dobrowolnych ubezpieczeń.

Dodatkowo zmienić się mają zasady ubezpieczania w KRUS. Po przyjęciu propozycji biznesmenów, rolnicy traktowani byliby tak jak ubezpieczeni w ZUS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane