BDM stawia na CEZ, chemię, Asseco i Mostostal W-wa

DI
15-07-2008, 15:03

Marcin Stebakow, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego, prognozuje, kto może być liderem przyszłych wzrostów w 2008 r.:

"Spadki, które dały się we znaki nie tylko warszawskim inwestorom, mocno zweryfikowały rynkowe wyceny wielu spółek. Roczna bessa nie oszczędziła niemal nikogo, jednak wśród firm z warszawskiego parkietu możemy znaleźć kilka takich, które mocno stawiały czoła wyprzedaży. Do nich zaliczyć możemy CEZ, czeski koncern z branży energetycznej, który rósł wraz ze wzrostem cen energii. Cała branża energetyczna ma duże szanse na wzrosty w nadchodzącym okresie. Przełożony na jesień debiut prywatyzowanej Enei powinien wzmóc zainteresowanie inwestorów.

Ostatni debiut Zakłądów Azotowych Tarnów okazał się prywatyzacyjnym niewypałem. Kurs drugiego dnia zanotował spadek 20 proc. Nie oznacza to wcale, że branża chemiczna nie jest godna zainteresowania. W niej również pokładałbym nadzieje na wzrosty w nadchodzących miesiącach. Spółki produkujące nawozy azotowe takie jak Police oraz ZA Puławy mocno stawiały opór giełdowej przecenie. Jednak i one w ostateczności musiały poddać się panującemu na rynku trendowi. Właśnie wśród nich upatrywałbym liderów przyszłych wzrostów, zwłaszcza biorąc pod uwagę stale rosnące zapotrzebowanie zgłaszane ze strony producentów żywności.

Ciekawą spółką, której siła obrony przed spadkami stanowi o dużym potencjale, jest Mostostal Warszawa. Wzrost spółki dyktowany jest pozyskiwanymi nowymi kontraktami na budowy. Aktualny wskaźnik C/Z wynosi 13,3. W branży informatycznej Asseco Poland oraz ABG upatrywana są przez nas jako spółki z równie dużym potencjałem wzrostów. Do walorów, które bardziej straciły od początku roku, a mimo to systematycznie poprawiającymi wyniki, zaliczyć można HTL-Strefę, producenta nakłuwaczy bezpiecznych. Właśnie w tych przedstawicielach swoich branż upatrywałbym liderów przeszłych wzrostów na warszawskim parkiecie."


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM stawia na CEZ, chemię, Asseco i Mostostal W-wa