Beata Stelmach prezesem PZL-Świdnik

opublikowano: 18-11-2018, 22:00

Grupa Leonardo mianowała Beatę Stelmach, dotychczasową wiceprezes Leonardo Helicopters Polska, na prezesa zakładów PZL-Świdnik.

Zastąpi Mieczysława Majewskiego, który po udzieleniu jej wsparcia we wdrożeniu w nowe obowiązki wycofa się ze spółki. 53-letnia Beata Stelmach była w latach 2011-13 podsekretarzem stanu w MSZ, a w latach 2013-17 kierowała General Electric w Polsce i krajach bałtyckich. Wcześniej pracowała w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jako dyrektor sekretariatu, była konsultantką Banku Światowego oraz uczestniczyła w programach na rzecz rozwoju rynku kapitałowego Ukrainy i Rosji. Pełniła też funkcję prezesa Warszawskiej Giełdy Towarowej i należała do kierownictwa Prokom Software. Od 2006 r. była prezesem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Wchodzi w skład rady programowej Kongresu Kobiet. Zakłady PZL-Świdnik stały się częścią Leonardo Helicopters w 2010 r. To jedyny polski producent śmigłowców, wytwarza Mi- 2, W-3, Sokół i SW-4 Puszczyk. Przez 60 lat działalności dostarczył 7,4 tys. maszyn do ponad 40 krajów. W fabryce pracuje prawie 3 tys. osób, w tym 650 inżynierów. Zakłady współpracują z prawie 1000 polskich firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu