Becker inwestuje w Tarnowie

AZA
03-01-2006, 00:00

Firma Becker Powłoki Przemysłowe wybuduje w Tarnowie na terenie podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakład produkcyjny. Będzie to piętnasta fabryka koncernu na świecie. Produkcja ruszy do grudnia 2006 r.

Becker zainwestuje w Tarnowie około 20 mln zł. Budowa fabryki o powierzchni 2,8 tys. mkw. zakończy się w październiku. Zakład będzie produkować specjalistyczne ciekłe farby przemysłowe do blach powlekanych oraz do metalu i tworzyw sztucznych. Na początku zatrudnionych będzie 25 osób, a docelowo 150-200. Grupa Becker jest jednym z czołowych producentów farb na świecie. Firma jest również czołowym dostawcą farb do maszyn budowlanych oraz do tworzyw sztucznych.

W Polsce firma działa od 2000 r., głównie jako centrum dystrybucji farb produkowanych w zakładach w Szwecji. Decyzja o uruchomieniu lokalnej produkcji jest rezultatem rosnącej sprzedaży w Polsce, Czechach, na Słowacji i Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Becker inwestuje w Tarnowie