Będzie 20-proc. podatek giełdowy

Lesław Kretowicz
opublikowano: 2003-03-26 00:00

Ministerstwo Finansów proponuje w programie naprawy finansów, by stawka podatku od dochodów kapitałowych od 1 stycznia 2004 r. wynosiła 20 proc.

Ma być ona zatem identyczna jak podatek od dochodów z lokat bankowych. MF proponuje też, by byłą możliwość odliczania strat w ciągu kolejnych 5 lat podatkowych. Wpływy z tytułu podatku od dochodów kapitałowych resort szacuje na około 1,8 mld zł, w tym 0,8 mld zł z tytułu opodatkowania odsetek od depozytów, 0,5 mld zł z dywidendy oraz 0,5 mld zł z opodatkowania transakcji giełdowych.