Będzie wniosek o upadłość córki Reinholda

EG
13-09-2013, 12:40

Bank Zachodni WBK wypowiedział giełdowemu deweloperowi Reinhold porozumienie w sprawie spłaty dwóch kredytów o łącznej wartości prawie 65 mln zł, ciążących na spółce zależnej Reinholda, która jest właścicielem biurowca Silesia Center w Katowicach.

Deweloper miał do końca roku dokończyć budowę, wynająć wolne powierzchnie i poszukać chętnych na zakup tej nieruchomości, za co spłaciłby kredyt. Nie udało się. Bank rozliczy się z deweloperem poprzez postępowanie upadłościowe z możliwością układu spółki-córki Reinholda. W rezultacie BZ WBK przejmie biurowiec, który jest obecnie najcenniejszym aktywem Reinholda.

Reinhold od ponad roku jest w stanie śmierci klinicznej. Nie prowadzi działalności operacyjnej, nie ma prezesa i nie publikuje sprawozdań finansowych. Spółka poinformowała równocześnie o zwołaniu na 4 października walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które ma powołać nowy zarząd i audytora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Będzie wniosek o upadłość córki Reinholda