Belgijskie firmy radzą polskim

opublikowano: 28-11-2014, 00:00

Dzisiaj w Ambasadzie Królestwa Belgii w Warszawie odbywa się CEO Forum, w ramach Dni Belgijskich organizowanych przez Belgijską Izbę Gospodarczą.

Członkowie kadry zarządzającej największych firm belgijskich i dyrektorzy polskich firm spotykają się z ministrem Januszem Lewandowskim, posłem do Parlamentu Europejskiego oraz byłym komisarzem ds. budżetu i programowania finansowego, żeby porozmawiać o funduszach europejskich dla Polski na lata 2014-2020. Belgijscy przedsiębiorcy,należący do europejskiej czołówki pod względem innowacyjności, podpowiadają jak zagospodarować 82,5 mld EUR, które otrzyma Polska na inwestycje m.in. w badania naukowe i ich komercjalizację, kluczowe połączenia drogowe, rozwój przedsiębiorczości, transport przyjazny środowisku, cyfryzację kraju czy aktywizację zawodową. Na polskim rynku działa już ponad 500 firm z Belgii, a polsko- -belgijskie obroty handlowe w 2013 r. sięgnęły poziomu 7 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane