Berenberg: Patek Philippe może być wystawiony na sprzedaż

opublikowano: 21-01-2019, 13:13

Jeden z najbardziej znanych na świecie producentów ekskluzywnych zegarków może być wystawiony na sprzedaż, twierdzą analitycy Berenberg powołując się na pogłoski krążące w branży.

Działający od 180 lat producent zegarków Calatrava, których cena zaczyna się od 10 tys. USD, może mieć wartość między 7-9 mld EUR, twierdzi zespół analityków, na czele którego stoi Zuzanna Pusz. Roczne przychody firmy oszacował na 1,5 mld CHF.

Patek Philippe od prawie stu lat jest własnością rodziny Stern.

- Interesujące było usłyszeć na korytarzach salonu w Genewie, że potencjalna sprzedaż wysokiej klasy marki Patek Phillip może nastąpić już wkrótce – napisali analitycy Berenberg podkreślając, że może być to jedynie plotka. 

Rzeczniczka Patek Philippe nie chciała komentować raportu Berenberg zwracając uwagę, że spekulacje o sprzedaży firmy pojawiają się każdego roku przy okazji branżowych imprez w Szwajcarii, m.in. salonu w Genewie w ubiegłym tygodniu. 

Specjaliści uważają, że gdyby doszło do sprzedaży Patek Philippe doszłoby do zażartej licytacji, bo jest to jedna z ostatnich takich firm, które nie stały się własnością konglomeratu specjalizującego się w ofercie dóbr luksusowych. Swatch Group wykupił już tak znane marki zegarków jak Omega i Richemont. Obecnie ma ponad 50 proc. udziału w produkcji zegarków w Szwajcarii. Dwa lata temu będący własnością rodzinną Breitling został sprzedany funduszowi private equity CVC Capital Partners za ponad 800 mln EUR. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy