Czytasz dzięki

Berlin sprzedaje willę Goebbelsa

opublikowano: 29-08-2014, 07:42

Berlin znów próbuje sprzedać posiadłość, na której znajduje się willa należąca niegdyś do ministra propagandy III Rzeszy, Josepha Goebbelsa.

Zobacz więcej

fot. Olaf Tausch, Wikipedia

To już trzecia próba sprzedaży 17-hektarowej posiadłości położonej na północny wschód od Berlina, znanej jako Bogensee od nazwy znajdującego się w jej granicach jeziora.

Po II Wojnie Światowej posiadłość w pobliżu miejscowości Wandlitz została zamieniona na szkołę dla członków socjalistycznej organizacji młodzieżowej FDJ. Przez ostatnie 15 lat nieruchomość stała pusta. Miasto wydawało rocznie na jej utrzymanie 150 tys. EUR. Zarządzający posiadłością Fundusz Nieruchomości Berlina próbował sprzedać ją w 2006 i 2008 roku, ale nie znalazł zainteresowanych. Tym razem są podobno chętni, ale miasto nie ujawnia żadnych szczegółów. Zajmujący się wyceną nieruchomości Günter Lehmann uważa, że posiadłość ma wielką wartość. Sam teren wycenił na ok. 15 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane