Bernanke nie poderwał Wall Street do lotu

MWIE, Bloomberg
15-10-2010, 16:12

Mimo dobrych danym i gołębich wypowiedzi Bena Bernanke giełda nowojorska pozostaje na poziomach z czwartku.

O prawie pół proc. rośnie Nasdaq, a DJIA i S&P 500 zniżkują symbolicznie.

Choć w handlu przedsesyjnym przeważały spadki, to jednak zapowiedź wsparcia gospodarki przez Fed nieco poprawiła a nastroje. Zadanie stojące przed amerykańskimi władzami monetarnymi ułatwić powinna niższa od prognoz inflacja konsumentów. Dzisiejsze dane o wzroście cen przeczyły wczorajszemu odczytowi inflacji producentów, który był z kolei wyższy od oczekiwań.

Z kolei dane odnoszące się do koniunktury gospodarczej w większości zaskoczyły na plus. Więcej niż dobry był październikowy odczyt koniunktury w rejonie Nowego Jorku, a sprzedaż detaliczna rosła we wrześniu bardziej od prognoz. Słabe były jedynie nastroje konsumentów, które pokazało badanie uniwersytetu Michigan.

W pierwszych minutach handlu 11 proc. zyskują akcje Google. Spółka pochwaliła się w czwartek wieczorem świetnymi wynikami. O ponad 2 proc. zniżkują natomiast notowania GE. Wyniki spółki opublikowane w piątek zawiodły oczekiwania analityków zarówno na poziomie zysku na akcję, jak i na poziomie przychodów ze sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Bernanke nie poderwał Wall Street do lotu