Bez angielskiego nie ma podwyżki

opublikowano: 25-08-2019, 22:00

Mediana wynagrodzeń pracowników z zaawansowaną znajomością angielskiego wynosi 6 tys. zł brutto.

Na 4,2 tys. zł mogą liczyć średnio zaawansowani, a na 3,6 tys. zł ci, którzy słabo opanowali ten język — wynika z tegorocznych danych portalu Praca.pl. Gwarancją wysokich zarobków jest jednak głównie płynność potwierdzona międzynarodowym certyfikatem.

— W przypadku prestiżowych stanowisk język angielski jest standardem w ogłoszeniu o pracę. Nic nie zapowiada, aby sytuacja ta miała się zmienić, bo większość dużych firm działa międzynarodowo — mówi Tomasz Jabłoński, współzałożyciel i członek zarządu Tutlo, platformy nauki języka angielskiego na żądanie.

W niektórych branżach, m.in. w nowych technologiach, język angielski jest standardem nawet na stanowiskach juniorskich. Z płynną znajomością o wiele łatwiej jest znaleźć także pierwszą pracę. W tym przypadku angielski pojawia się jako wymóg w 80 proc. ogłoszeń (dane Pracuj.pl za 2019 r.).

16 proc. - taki odsetek pracowników w Polsce systematycznie doskonali swój angielski — wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu